TP5K Coach Baha ile Kışın 2018

Forums Swim Courses Coach Baha Groups TP5K Coach Baha ile Kışın 2018

Please type your comments directly in the reply box - DO NOT copy/paste text from somewhere else into the reply boxes - this will also copy the code behind your copied text and publish that with your reply, making it impossible to read.  Our apology for the inconvenience, but we don't see a convenient way of fixing this yet.

Tagged: 

Viewing 6 posts - 16 through 21 (of 21 total)
  • Author

Arzu Ayata
    Member

Mrb Armagan,

-2 min ve -1 kulac a çok sevindim 🙂 Bana da bunları okumak devam etme esini vermekte 🙂

- Arzu

O esin karşılıklı Arzucum,

ben de senin çalışmalarını takip ediyorum.

Arzu Ayata
    Member

Slmlar 🙂

FP1: Kolun döngüsü  için Arzu-ayata-entery-15-Nov-2107.jpg ‘e göre elim hiç spear arm gibi değil, dümdüz inmiş gibi geldi, onun için; Tent Over Head deniyorum bu hafta. Attention 3.1 de de denedim biraz  yaptım gibi. Bugün omzum ağrımadı o 1-2 önceki antrenmanlarda ağrımıştı
    FP2: 15.Nov video’da sol elin catch’de çok açıktan geçtiğini görmüştük, onu da ne kadar açıktın yapıyorum halen bilemiyorum ama izleyebileceğim tek yöntem olan el cepte denedim, kolay oldu.
    FP3: Forefoot Press, çok hızlandırıyor gibi geldi ama kulaç sayısı da azalmamış, bunu çok açıklayamadım, hızlanıyorsam kulaç sayısının da azalmasını beklerdim. Şimdilik hızlanma ile yetinelim 🙂
    Her 3 FP’yi de aynı anda denedim. Sıra ile denemek RAM ‘den kullanıyor, ama Tempo yaparken RAM zaten dolu benim 🙂

TC: 1.32 aldım
    MainSet1 5-12 aralıklar 2*4*100
    MainSet2: -,03 -,06 -,03 -,06 -0,09 -1,2 olarak okumuşum hızlanma bu oldu, yavaşlama da tam tersi -1,2 -0,09 -,06 -,03 -,06 -,03. Bunu 3 kere yaptım Hızlanma /yavaşlama 6 *50 arasında da drill gibi yaptım

Aralıklar 13-45 -3 tane tur kayıp. 200 Isınma+800 MS1 + 4*6*50 =  2200. metre ye kadar doğruydu. Ondan sonra -1,2 ve -,03 ler de var hatırlıyorum, aralardan 3 tur kayıp 🙁

Son 2 aralık soğuma (Bunlarda amacım yorulsam da 25 m 10 kulaçla tamamlanabiliyor mu?)

Kulaç sayısını azaltmak uzanma ve koltuk altını açma ile kolaylaşacak sanırım

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.

- Arzu

Arzu Ayata
    Member

22.02.18 Pace 3.3

G2: 1.32
    G3: 1.26
    G4: 1.20

FP1: Kolun döngüsü; Tent over head & Elbow Outward, el cok içe dönmesin diye Ring Finger extension’da karşıya ileriye
    FP2: 2BK Forefoot Press
    FP3: 15 Nov’da özellikle sol kol çok açıktan geçmekteydi, El cepte denedim, bir de Release At Hip. Sağ OK ama Solda, Release At Hip çok olamadı, bacağıma gidiyor, elim cebe giderken suda resistans olmakta, sağdaki gibi akıcı bir hareket olamıyor. hem el cep hem de hip’den çıkar için de sanki gövdemi de daha fazla çevirmem gerekmekte, ‘Arzu Ayata Under Water Front 15 Nov 2017’ olanı yeniden izledim gövdede sorun yok gibi, ama el nasıl akıcı olarak gövde altına gidecek ve hip’ten çıkacak anlayamadım

FP’ler her 50 de yazdığım sırada değişti, böylece her 300 de herbirini 2 kere 50m denemiş oldum

Interval 1-2 2*50 rehersal
    Aralarda 50 m fist swimming başarda yavaş yüzerken sonlara doğru kulvardaki tavşanları kovaladım
    Interval 3 1. FP3 olanlar çok yavaş 3.5,3.6, 3.11, 3.12 çok da yorucu oldu

5. rounddaki yavaşlama 11.7 Tend Over head ‘de kolumu seyretmekten oldu

Kulaç saymadığım zaman 10 kulaç’dan kesin fazla olmakta. Başlarda saymıştım, sonlarda kaçırdım

FP1 sol kolu, sanırım sağa dikkat ederek anlayabilirim.

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.

- Arzu

Baha Demirci
    Participant
    This reply has been marked as private.

- Coach Baha

Baha Demirci
    Participant
    This reply has been marked as private.

- Coach Baha

Viewing 6 posts - 16 through 21 (of 21 total)

You must be logged in to reply to this topic.