TP5K TR Mart 2017

Forums Swim Courses Coach Baha Groups TP5K TR Mart 2017

Please type your comments directly in the reply box - DO NOT copy/paste text from somewhere else into the reply boxes - this will also copy the code behind your copied text and publish that with your reply, making it impossible to read.  Our apology for the inconvenience, but we don't see a convenient way of fixing this yet.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 47 total)
  • Author

Admin Mediterra
    Keymaster

Baha Demirci
    Participant
    Programın hangi aşamasındasınız?
    Örnek olarak “Attention Practice 1.1”
    Sizlere forum üzerinde tavsiyelerde bulunacağım.
    Baha

- Coach Baha

Burak Beser
    Member

Selam,

Maalesef hala en başta . “Attention practice 1.1”.

Teşekkürler

BB

- Burak

Arzu Ayata
    Member

Mrb,

Çok yazılanlara uymamakla beraber, 1. week tamamlandı gibi

Bugün Attention Practice 2.1 i yaptım, PDZ’ye yazıyorum sonuçları

- Arzu

Burak Beser
    Member

Merhaba,

Bugün Attention Practice 2.1’i tamamladım. focal pointleri 100% uyguladım desem yalan olur. kendi dikkat etmek istediğim konulara daha cok dikkat ettim.

Eli cepten cıkartma konusunda sağ el tamam, sol elde dirsekten açılmalar devam ediyor. keza suya parallel kulacı one atmada sol elde problem devam, sağ iyice oturdu. kolu önde tutmada artık epey düzelttim. arada sırada pace ile ilgili birkaç test yaptım, PDZ ye dataları attım. zaten fark edersin.

görüşmek üzere

BB

- Burak

Burak Beser
    Member

Merhaba,
    <h5 class=”et_pb_toggle_title”>Tempo Practice 2.2 yi bitirdim.</h5>
    TC=1.30,

TC-3=1.27,TC-6=1.24,TC-9=1.21  ve tersi seklinde (3x(2×50) )x2=600

Sonrasında 1.30,1.27,1.24 x200 metrelik 3 set . seklinde.

Kayıtları PDZ’ye atıyorum.

Bu arada bugün bizim site havuzunda yaptım. dereceler iyi gözükünce havuzu ölçtüm. 24.3 metre cıktı yani 70cm eksik bilgine. (Dünkü Izmir idi yarı olimpik havuz) bundan sonra her kayıtın yanına havuzun metrajını yazarım.

İyi günler.

BB

- Burak

Burak Beser
    Member

@24.3m

Pace interval practice 2.3 ü tamamladım. PDZ ye dataları attım. arzu edersen buraya da koyabilirim. 2 kere iş oluyor gibi geldi.

Bu sefer iyi  konsantre oldum diyemeyeceğim. G2 ü 1:40 aldım. daha once 1:50 cok yavas gelmişti diye

G3 olarak da hem 1:30 hem de 1:27 yi denedim.

Sanırım daha iyi konsantre olsam 16-17 kulaca inebilirim diye hissettim. ama dediğim gibi bugün pek iyi bir yüzüs olmadı.

Bu sefer spear a konsantre oldum.

Sol el dirseği kapatmada biraz yol aldım diyebilirim.

Ayakta biraz dağılma oldu.
    <p style=”text-align: center;”>İyi çalışmalar</p>
    BB

- Burak

Burak Beser
    Member

Selam,

Distance practice 2.4 ü de tamamladim. PDZ ye atiyorum.

3. hafta programina geciyorum. Onunla ilgili bir bilgi verecekmisin? ben devam edeyim mi?

Tesekkurler

BB

- Burak

Burak Beser
    Member

@25 Attention Practice 3.1 cuma sabahı tamamladım. maalesef saat yoktu. çok da iyi gecti diyemem. konsantrasyonum cok kotuydu.

@24.3 Tempo Practice 3.2 yi de bugün tamamladım. ilk 800m doğru yaptım ama 1800 lük ikinci kısımı yazıp yanıma almama ragmen hatalı yapmısım. TC den 0.03 düserek TC-12  ye gelip 6setx5x50= 1500m yuzmeyi basardım 🙂 ama cok iyi gecti. enteresan sekilde TC-12 lerde cok iyi hissettim. istediğim pace’i de yakaladım. ama yorulduğum icin devam ettirebilir bir pace gibi gelmedi.

PDZ ye atıyorum.

BB

- Burak

Arzu Ayata
    Member

Merhabalar,

Baha hayırlı olsun, mutluluklar dilerim.

Ben 28.04 de Tempo Practice 2.2 yaptım. Havuz 22 m. o yüzden metraj tamamlamak için TC -,09 yerine, -1,2 ye kadar yaptım

Benim TC ne bilemedim 1.15 seçtim.

Focal point1 FP1:  Kalçadan kolu ileri sürme ve sağ el dışı karşıda

FP2: Two beat kick sol ayak özellikle

Saat saçmaladı, kulaç/mesafe saymayıp hepsini dinlenme yapmaya başladı orada save ettim, yeniden başlattım saati, ekte 2 csv var

İlk kısım Ort pace: 1,56 min/100 m 10 kulaç22 metrede

İkinci kısım 2,08 min/100 m 10 kulaç 22 metrede

Pace arttırıp azaltmak iyi geldi. Kalça ve bacak focus yormakta

Londra’da henüz istediğim gibi bir havuz bulamadım, aksadı antrenmanlar 🙁

- Arzu

Burak Beser
    Member

Merhaba,

Tempo 3.2 dataları ekte.

@24.3

2. session 1800 m’yi hatali yapıp pace’leri de yanliş uygulayınca 1500 m yapmışım. havuzdan cıkınca farkettim. 6li set yerine 5 li set yapmışım. meger arada tekrarlar varmış.

TC-12=1:18 ve TC-09= 1:21 tempo aslinda daha güzel de geldi ama sürdürülebilirliği konusunda soru isaretlerimvar. bunu bir görüşürüz.

Ağırlıkla spear, kulaç giriş zamanlama, dirsek kapama üzerine yoğunlaştım.Nefes alırkenki pozisyonuma da dikkat ettim. ama özellikle TC ye yaklaştığım zamanlarda ayakları süzülme esnasında vurmama, kulaç esnasinda ise az dikey calistirmaya gayret gösterdim.  sanki yavaş yavaş oluşmaya başladı ama şimdilik uygulama riskli geliyor. Belki seninle üzerinden geçeriz.

İyi çalışmalar.

Burak

- Burak

Arzu Ayata
    Member

Attention 2.1 sanırım

33,5 m lik bir havuza denk geldim, bir süre böyle gidecek

Kulvar da yok, o yüzden çok tutarlı değil lap’ler. 2:17 min/100 m ve 16,3 kulaç ortalama

BC ve AD odaklandım, süre/metre dikkat edemedim. Çok güzel değil sonuçlar ama yine de ekte verdim

Motivasyon, moral çok kötü. Thassos adasında kampa ne dersin? Bayram öncesi gitmeyi planlıyorum

- Arzu

Burak Beser
    Member

Selam,

Pace practice 3.3 @ 25m

TC’yi once 1:30 aliyordum ve G3 üde 1:30 sectim. G2 : 1:18

G2 ile basladim, Sabah 100 m isinma yaptım ve basladım. acıkcası cokta ısınmadan 300 bitti. G3 1:30 ile devam ettim ama o da bu sefer inanılmaz yavas geldi. G3 ü değiştiriğ 1:24 olarak 3. seti yaptım, bu sefer gayet güzel hissettim. Senin önerdiğin üzerine AD calistim. özellikle 1:24 de her zaman olmasada gercekten iyi bir akışı hissettim. artık sanırım senkronizasyon epey oturdu o nedenle uzun tempolar hosuma gitmiyor. sonrasında G2 :1:18, G3 1:24 G4:1:30 alarak tamamladım.

- Burak

Burak Beser
    Member

Selam,

Pace interval 3.3 @ 25m

TC’yi once 1:30 aliyordum ve G3 üde 1:30 sectim. G2 : 1:18

G2 ile basladim, Sabah 100 m isinma yaptım ve basladım. acıkcası cokta ısınmadan 300 bitti.cok iyi olmadı daha ısınamamısım meger. G3 1:30 ile devam ettim ama o da bu sefer inanılmaz yavas geldi. G3 ü değiştirip 1:24 olarak 3. seti yaptım, bu sefer gayet güzel hissettim. Senin önerdiğin üzerine AD calistim. özellikle 1:24 de her zaman olmasada gercekten iyi bir akışı hissettim ki ayak ta süzülme anında vurusu da kestim. artık sanırım kulaç senkronizasyon epey oturdu o nedenle yavas tempolar hosuma gitmiyor. sonrasında G2 :1:18, G3 1:24 G4:1:30 alarak tamamladım.

Bundan sonrası icin TC yi 1:24 almayı düsünüyorum. sen ne dersin.

tesekkurler

BB

- Burak

Burak Beser
    Member

Eveeet cok basarılı bir yorum katmışım vites konusuna. Otomotivci olarak düsük vites yuksek devir mantığı ile ters yorumlamışım G2, G3 G4 ü. zaten ilk basta neden en hizlisi ile basliyoruz diye de dusunmustum. enteresan gecen antrenmanda doğru yapmıstım ama bu sefer piramide bakmayınca beyin eski bilgilerine gore karar kılmış. neyse bundan sonra herhalde daha doğru olur. zaten ısınmayıda tam yapmış olurum. Herseyin bir sebebi var değil mi 🙂

- Burak

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 47 total)

You must be logged in to reply to this topic.